KONST / Litografier / Färglitografi 7712025
*
nr 771 2025
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografi , Roland Svensson (1910-2003), 67/260, Skärgård, motivets mått: 20x64
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2012
kl 19:44:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 16:51:42
1
300 kr
20/8 19:32:59
2
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roland svensson skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
nr 771 2025
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografi , Roland Svensson (1910-2003), 67/260, Skärgård, motivets mått: 20x64
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 16:51:42 | 1 | 300 kr |
20/8 19:32:59 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roland svensson skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03